Králíčci, morčata ,psi a jiné.To je mé hobby.Snad se vám tu líbí.

Červenec 2011

Obrázky morčátek

28. července 2011 v 11:30 | majitelka blogu

Roztomilé obrázky zvířátek 2

20. července 2011 v 12:59 | majitelka blogu

Roztomilé obrázky zvířátek

20. července 2011 v 12:55 | majitelka blogu

Fotečka dne

11. července 2011 v 18:35 | majitelka blogu

Fotečka Jezevčíků

11. července 2011 v 18:34 | majitelka blogu
Fotečka:


Jezevčík

11. července 2011 v 18:32 | majitelka blogu
Jezevčík
Jezevčík je v dnešní době velice oblíbený pes. Někteří chovatelé, jako jsou myslivci ho používají pro myslivost, ale v dnešní době se čím dál tím více chová jako domácí mazlíček a hlídač. Je vhodný k vystavování na psích výstavách a někteří milují agility. Je to velice společenský pes, je přátelský, oddaný, ale i paličatý, proto potřebuje důslednou výchovu. Je to také vynikající hlídač. Jezevčíci patří do 4. skupiny FCI.
Historie
Jezevčík vznikl od starých německých loveckých psů, od německých honičů (Deutsche Bracken). To ovšem ještě nebyl dnešní jezevčík, mohl vypadat asi jako kresba od Gustava Mützela (viz vpravo). Podle své práce a krátkých nohou se nazýval jamníknebo jezevčí pes. Tito jezevčíci (dachshundi) se různě křížili s malými psy typu teriéra a tak postupně vznikly různé formy dnešního jezevčíka.
Povaha
Jezevčík je ideální pes do rodiny. Je sice paličatý a kolikrát i neposlušný, ale pokud jej důsledně vycvičíme, získáme opravdu skvělého společníka. Jezevčík je přátelský, milující, učenlivý, milý, hravý, skvělý hlídač a také lovec. Moc rád noruje, mezi další jeho záliby pak patří i plavání, aport (i do vody), vyhřívání na sluníčku (zvláště hladkosrstí), miluje procházky v přírodě a samozřejmě má rád různé hry s páníčky. Někteří jezevčíci jsou spíš samotáři, že milují jen svoji "smečku", což se hodí aby byli dobrými hlídači, jiní jsou zase přátelští ke všem. Podle povahy je nejmírnější a nejhodnější dlouhosrstý a hladkosrstý; drsnosrtý je drsnější a ostřejší. Ale jak už to bývá, zaleží na povaze jednotlivého jedince.
Omlouvám se,že jsem tu nebyla,ale byla jsem u babičky a tetičky.

Fotečky štěňátek 1

3. července 2011 v 18:47 | majitelka blogu