Králíčci, morčata ,psi a jiné.To je mé hobby.Snad se vám tu líbí.

Duben 2011

Králoušci

28. dubna 2011 v 17:52 | majitelka blogu
Králoušci..

Morčátka

27. dubna 2011 v 16:38 | majitelka blogu


Chlupáčci...

Fotečkyy králíčků

22. dubna 2011 v 6:21 | majitelka blogu


Pražský krysařík

18. dubna 2011 v 14:53 | majitelka blogu
Pražský krysařík
Historie plemena:
Dle historických pramenů sahá toto plemeno s označováním PRAŽSKÝ KRYSAŘÍK hluboko do historie našeho národa. Kdy bylo pro jeho značně vyvinuté čichové schopnosti, a vzhledem k jeho malému vzrůstu a rychlému pohybu používáno při zneškodňování myší a krys (odtud jeho historický název "krysařík"). Tato vlastnost je mu dána dlouholetým historickým vývojem. Tento malý ratlíček býval častým hostem při královských hostinách českých králů na pražském hradě. Byl ozdobou dvora českých knížat a králů od nejzazších dob českého státního života a jako dar českých panovníků se dostával na dvory ostatních evropských vladařů a odtud dále mezi občanské vrstvy. O historii pražských krysaříků je dochováno mnoho údajů. Pátrání v historických pramenech přineslo výsledky, které prokázaly, že jde o výhradně české plemeno, jehož minulost je vlastně historická. V roce 1980 bylo přistoupeno k jeho regeneraci, která proběhla rychle a s úspěchem, takže pražský krysařík je opět v oblibě a žije v našich rodinách
POPIS PLEMENE:
Malý trpasličí psík, pěkných proporcí, na nožkách ve správném poměru k výšce těla. Je krátkosrstý, zbarvení srsti nejčastěji černé s pálením dále žlutá, hnědá s pálením a modrá. Jeho maximální výška je 23 cm.
VÝŠKA:
Výška psa i feny je v rozmezí 19 cm (-1 cm) až 22 cm (+1 cm)
VÁHA:
Optimální hmotnost psa i feny 2 kg.
SRST:
Pražský krysařík je krátkosrstý, zbarvení srsti nejčastěji černé s pálením dále žlutá, hnědá s pálením a modrá.
CHARAKTER:
Je to jemný mazlivý, zvědavý, čtverácký psík. Jeho hbitost je obdivuhodná. Při běhu je velice rychlý, obratný a neúnavný. Ke svému majiteli a členům rodiny je vždy přítulný, ale ve své povaze je nedůvěřivý k cizím. Díky jeho vlastnostem se hodí jak do města tak i na venkov.
PÉČE:
Pražský krysařík má srst jen nenáročnou na péči. Nevytváří chuchvalce ani zámotky. Alespoň jednou týdně ji kartáčujte a nezapomínejte pravidelně odstraňovat chloupky z oušek.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Pražský krysařík se průměrně dožívá 13 až 15 let.
PŮVODNÍ DNEŠNÍ VYUŽITÍ:
Společník.
PLEMENO:
Po jeho mezinárodním uznání: FCI IX. - Společenská plemena a toy.
(Česká republika)

Omluvaa

13. dubna 2011 v 12:05 | majitelka blogu
Omlouvám se,že mizí obrázky,přitom jsou to,ale normální moje fotky,tak nevim.Pokusím se to opravit.
Zatím pa.

Fotka mooorčátek

10. dubna 2011 v 19:50 | majitelka blogu
Tak co??Pekingský palácový psík

4. dubna 2011 v 12:07 | majitelka blogu
Pekingský palácový psík
Jde o krátkonohé plemeno s charakteristickou valivou chůzí. Má poměrně masívní plochý obličej, lemovaný delšími chlupy, které mu dávají vzhled psa s hřívou. Toto plemeno je vyšlechtěno jako smělý a ostražitý hlídací pes pro dům.

Historický vývoj: Poprvé se pekinézan dostal na západ po britském dobytí Pekingu v r. 1860. Předtím byl žárlivě střežen, neboť byl výhradně majetkem čínského císaře.

Poznámka: Jak známo, pekinézan byl používán jako "rukávový pes", protože mohl být nošen v dlouhém rukávu čínských dvořanů.

Výška: 15-23 cm
Hmotnost: 3-6 kg
Povahové vlastnosti: nezávislý, živý
Země původu: Čína
Původní využití: společenský pes
Vznik plemene: kolem r. 100

Fotky Pruhouška a ostatních

1. dubna 2011 v 18:09 | majitelka blogu