Králíčci, morčata ,psi a jiné.To je mé hobby.Snad se vám tu líbí.

Únor 2011

Pepíček

28. února 2011 v 17:42 | majitelka blogu
Tety Pepíček

Krrráááálíčciiii

28. února 2011 v 17:35 | majitelka blogu

FOTEČKA ČINČILKY

27. února 2011 v 20:22 | MAJITELKA BLOGUZvěřinaaaaa

27. února 2011 v 20:02 | majitelkaPořád se nedaří

25. února 2011 v 19:02 | majitelka blogu
Ahojky lidi,pořás se mi nedaří a nedáří dávat obrázky,pořád mi to vypadává,nevím co budu dělat,takže zatím páááááá.

Fotečky králíčků

24. února 2011 v 18:05 | majitelka blogu
ČAUKY:Nejdou mi vkládat obrázky nevim co mám dělat!!.

Volno!

19. února 2011 v 16:24 | majitelka blogu
Hlásím volno,dnes odjíždím k babice.A vrátím se v úterý.
Takže mě omluvte,že nenavštívím váš blog.A užijte si prázdniny,teda kdo je máte.
seee

Fotečky dne

18. února 2011 v 9:53 | majitelka blogu
Dnes dávám dvě.
moo
jmmj

Fotky Sárouška

18. února 2011 v 9:46 | majitelka blogu
Sároušek je pejsek mé tetičky.
Je to Rhodérský rideback
sss
s

Obrázek dne

17. února 2011 v 17:39 | majitelka blogu

moooo

Pořízení Zakrslého králíčka

17. února 2011 v 15:25 | majitelka blogu
Co připravit??.Tak tuhle otázku si klade každý.
Co tedy mít.
Klec dostatečně velkou,né malou,aby králiček měl dost prostoru.
A nebo králíčárnu,tu mám já a jak se tam dobře mají,ale kdo nemá zahradu,tak stačí klec,chtělo by,ale aby se mohl proběhnout,klidně po bytě nebo jít sním na procházky.(velikost 180 cm,ale jsou i menší).
Pod králíka dává hobliny,ale jsou i jinné možnosti co dát pod něj.Já dávám přednost hoblibám.Jsou různé vůně.

Misky:na vodu zrní.Jsou plastové,keramické.
Lze na vodu dát i pítko,moji z toho,ale nepijí.Ale určitě je to dobré,nemají v tom seno atd.
Budku.Může být i nemusí.


Na procházky se hodí kšírky.
Nesmíme zapomenout na jídlo.
Jsou různé druhy zrní,ovoce,zeleniny,ale také zeleného něco-pampeliška,kopřivy,moji jedí i sedmikrásky,petžel atd.
Zrní nebo granulky.Např.To chutná mím.
Je spoustu dalších druhů.
Tyčinky:Také je kupuji,hlavně k vánocům.
Seno to hlavně,to by měli mít stále k dispozici.
Pamlsky.Dropsy,nebo vločky.Ty moji zbožňují.
Jesličky na seno jsou také dobré.(na ty jsem zapoměla).
Jáké ovoce a zelenina????:
Ovoce:jablko,hruška,meloun,(moji jedí i pomeranč, či jahodu)Atd.
Zelenina:okurka,mrkev,zelí,salát,rajče atd.

Králík jí: ráno zrní asi dvě polévkové lžice,dle velikosti králíčka.A večer nebo odpoledne zeleninu nebo ovoce,ale i vločky,nebo můžete dát seno.
Musí mít také příjem tekutin!!!.

Zakrslíky

16. února 2011 v 19:47 | majitelka blogu
rfrZakrslíci
bbbcccc
Tak ccooo?

Fotečky morčátek

12. února 2011 v 16:16 | majitelka blogu
mo
rrr
re rt

Slaďoučké fotečky jezevčíků

7. února 2011 v 18:11 | majitelka blogu

Střádám je už dlouho.....
ddfgfd gf f
To je naše Sisa.

Fotenky morčátek

6. února 2011 v 19:13 | majitelka
mo
mor

Nemoci

5. února 2011 v 6:00 | majitelka blogu

Nemoci

Králíček pacient jelikož králíček nyvydává žádné zvuky,neknučí,nenaříká,to že je nemocný se projevuje změnou jeho chování a vzhledu.Proto byste ho měli bedlivě sledovat abyste potom mohli veterináři poskytnou potřebné informace.Při péči o nemocného králíčka byste měli dbát o to aby byl klid v blízkosti klece,žádné kolísání teplot(chlad a průvan nebo naopak příliš teplo) a mějte s králíčkem trpělivost,v důsledku nemoci může být rozrušeny nebo i kousat,ze své vlastní zkušenosti vím že se trpělivost a snaha vyplatí.Také mi onemocněl králíček,přestal jíst,pít,nechtěl běhat jen seděl přikrčený,teklo mu z očiček a bylo na něm vidět že se necítí dobře.Veterinář mu nedával moc nadějí na uzdravení,přesto sme se rozhodli bojovat,jezdlili každý den na injekce,věnovali králíčkovi velkou pozornost,péči a lásku a podařilo se nám nad nemocí zvítězit.Králíček je nyní opět čiperný a co můžu doporučit všem chovatelům,základem je prevence,nechejte každý rok králíčka naočkovat ikdyž ho máte třeba jen doma a neberete ho ven,a pokud u něj objevíte jakoukoliv změnu vyhledejte co nejdřív veterináře,čím dřiv se s léčbou začne tím větší je šance na uzdravení.
A teď ty nemoci

MYXOMATÓZA

nemoc se šíří především bodavím a krev sajícím hmyzem a také kontaktem králíčků. Inkubační doba je 6 až 10dnů. Je to onemocnení s velmi rychlým průběhem, mnohdy hynou všechna nemocná zvířata. Velmi krátká inkubační doba. Králíci hynou v křečích s příznaky dušení. Nemoc postihuje všechna zvířata od věku 30 dní.Nejlepšim řešením jak předejít myxomatoze je očkovaní,které vám provede každý veterinář.Imunita po vakcinaci přetrvává 4-6 měsícu,proto je duležité nechat králička naočkovat dvakrát ročne,poprvé na jaře(březen,duben) a podruhé na podzim(září,říjen) Onemocnění se projeví překrvením spojivek, výtokem z očí, otok víček. Králík přestane přijímat potravu, má zvýšenou teplotu. Na hlavě, okolo očí, na bázi ucha,, nozder a jinde na těle se začnou tvořit myxomatózní uzly. V tomto stadiu řasy překrývají oko a tak králík přestává vidět, rychle hubne, namáhavě dýchá až sípe.

KOKCIDIOZA

Je vyvolána cizopasníkem který žije a rozmnožuje se ve střevní sliznici.Nakažení králíci zpravidla silně vyhubnou, jejich hřbety na omak připomínají pilu a později se u nich projeví příznaky onemocnění trávicího ústrojí, hlavně zdutí, průjmy, někdy i zácpa a pro kokcidiózu typické skřípání zubů. Nejúčinnějším způsobem ochrany je prevence. V první řadě dbáme na hygienu kotců - pravidelně odstraňujeme exkrementy Kokcidie vycházejí trusem králíků ve velkém množství a zvířata jej s oblibou požírají. Tím dochází k invazi zárodků do zažívacího traktu a za optimálních podmínek pak zvíře onemocní. Velmi dobrých výsledků lze dosáhnout preventivním podáváním léku proti kokcidióze, kdy léčbě podrobíme vždy celý chov. Léčebné a ochranné podávání Sulfadimidinu pro veterinární praxi můžeme aplikovat již od pátého týdne života králíků. Nejprve necháme králíčky jeden až dva dny vyžíznit a pak jim k napájení podáme vodu s rozpuštěným lékem - do 10 l vody rozpustíme jednu dávku léku, tj. 20 g. Před léčbou ani v době léčby nepodáváme šťavnaté krmivo, ale pouze seno, pšenici, ovesné vločky apod., aby králíci lék dobře přijímali. Taková aplikace stačí jako prevence. Podle potřeby, pokud již králíci jeví známky onemocnění, podávání léku opakujeme po třídenní přestávce bez léčby. V případě zkrácení nebo prodlužování léčby může dojít k depresi růstu, což je nežádoucí. Pokud uvedenou kůru opakujeme pravidelně během léta s odstupem asi šesti týdnů, nebude v našich chovech docházet ke ztrátám, které mnohé chovatele odradí od dalšího chovu.

PRŮJEM

Příčinou může být prochladnutí, zkažená, příliš studená potrava,náhlá změna stravy ze sušené na zelenou vlhká podestýlka, výrazná a náhlá změna stravování. Trus je mazlavý či tekutý a páchne,králíček odmítá potravu,chvěje se,má nadmuté bříško Abyste se s kralíčkem těmto problémům vyhli predcházejte výšše uvedeným příčinám Léčba: Při průjmu by králík neměl dostávat žádné šťavnaté krmení, ale pouze seno a vodu. Vyměnujte častěji podestýlku a zajistěte králíčkovi teplo.Déletrvající průjem může být pro králíka nebezpečný, takže pokud během 1 až 2 dnů neustoupí, vyhledejte veterináře a je vhodné vzít sebou k veterináři vzorek stolice Někdy proti průjmu pomůže podání sulfadimidinu do vody kterou králík pije. Průjem může být také průvodním znakem kokcidiozy což je velmi nakažlivá nemoc pro ostatní králíky.

ZÁCPA

Králíček nejí,sedí s nahrbeným hřbetem,bříško je lehce nadmuté,příčinou může byt nedostatek pohybu,málo pitne vody,infekční onemocnění,Léčba:přestante podávat suchou potravu a místo toho dejte králičkovi více pití,postarejte se o to aby měl králíček dostatek pohybu a pokud do jednoho dne nedojde ke zlepšení vyhledejte veterináře.

ÚPAL

Králíček zrychleně dýchá,třese se.Zde je nutné jednat rychle:ihned vezměte králíčka k veterináři,pokud to není možné králíčka přeneste do stínu,podavejte mu vlažnou vodu,chladte pomocí vlhkych obkladů hlavu a nožky.


Článek je přednastavenýýý.

Zakrslý králík :Péče

4. února 2011 v 15:00 | majitelka blogu
Péče o zakrslýka
Králíčci jou velmi čistotná zvířátka a proto není péče o jejich srst náročná. Sami se pečlivě a často čistí, takže pokud nejsou nemocní, jejich srst je stále hladká a lesklá. Zvýšenou péči potřebují jen v době línání (línání= zvíře se zbavuje staré srsti, která je buď příliš teplá, nebo naopak nedostačující na zimu. I při chovu v místnosti králík pozná změnu ručního období.) Což je obvykle 2x do roka, kdy byste je měli několirát denně vykartáčovat, ne příliš tvrdým kartáčem. Zakrslého králíka byste neměli koupat.Králík má příliš hustou srst takže by mu dlouho trvalo než by uschnul a mohl by se nachladit. Pokud nemá váš králíček možnost dost hrabat, jeho drápky se neopotřebovávají, dorůstají příliš velké délky. Drápky by se mohly zalomit a krvácet, proto je potřeba je zastříhávat. Ke stříhání drápků by se měli používat speciální kleště,ale vystačíte si i s obyčejnými kleštičkama na nehty. Nejlépe je pracovat ve dvou. Jeden králíčka drží a druhý stříhá drápky. Dejte pozor, aby jste při stříhání nepostřihly cévku, která prochází drápkem. Způsobyly by jste tím králíčkovi velkou bolest a drápek by začal krvácet. (Cévku lze vidět, když se na drápek podíváte z boku.) Radši drápky stříhejte častěji a ne příliš blízko cévky. Pokud si na stříhání drápků netroufáte vůbec, navštivte veterináře, který vám názorně předvede, jak drápky správně stříhat. Můj králíček nemá stříhání drápků vůbec rád a ani po několika letech si na to nezvykl. Pokud ale pracujete ve dvou dá se to zvládnout. I když je králíček malý, má velkou sílu, hlavně v zadních tlapkách, proto je potřeba jej hodně pevně držet, ale přitom dávat pozor, abyste mu neublížili. Při stříhání drápků králíčka hlaďte a klidně a tiše na něj mluvte, bude ho to uklidňovat a stříhání bude lépe snášet. Na konec mu můžete dát i nějakou odměnu a nechat ho v klidu odpočivat v kleci.
Zakrslému králíkovy by jste občas měli zkontrolovat i zoubky. Pokud je má příliš dlouhé a vadí mu při jídle, zajděte sním k veterináři.Už sem s králíčkem byla na zkracování zoubků a neni to žádna hrůza,veterinář vezme specialní kleštičky a zoubky králíčkovi ucvakne do správné délky.

Péče o klec
Aby byl váš králíček zdravý a spokojený je nutné udržovat jeho klec v čistotě.
Jednou denně odstraňte nesnězenou potravu, vyměňte vodu v napáječce, dejte králíčkovi čerstvé seno. Obden vyčistěte celou klec, vyhoďte špinavé hobliny a místo nich dejte nové, vymyjte mističku na jídlo.
Jednou za měsíc by ste měli opláchnout celou klec v horké vodě. Pokud ale není klec znečistěná není třeba ji čistit každý měsíc. Pokud byl váš králíček nemocný, je potřeba celou klec pečlivě umýt a vydezinfikovat vhodným prostředkem, který dobře zabíjí bakterie a přitom nezanechává nepříjemný zápach, neboť zakrslý králík má velmi citlivý čumáček.

Volnooo.

4. února 2011 v 8:34 | majitelka blogu
Články jsem pro vás přednastavila,protože jedu pryč a vrátím se až v neděli.Užijte si prázdniny.Přeje blog pepinka9.blog.cz

Dnes tu mám:

2. února 2011 v 18:02 | majitelka blogu
ŠTĚNĚ PRAŽSKÉHO KRYSAŘÍKA


Mám pro vás změnu:

1. února 2011 v 20:10 | majitelka blogu
Budu jsem dávat i jinné mazlíky.
Jako dnes MORČE


Obrázky

1. února 2011 v 20:05 | majitelka blogu

Tak co??????.