Králíčci, morčata ,psi a jiné.To je mé hobby.Snad se vám tu líbí.

Zakrslý beránek

18. ledna 2011 v 19:02 | majitelka blogu

Zakrslý beránek

Zakrslý beran je původem z Holandska. Vyšlechtil jej A. de Cock, který jej začal šlechtit roku 1952. Zkřížil francouzského berana se samcem zakrslým kuním modrým. Ani jedno z mláďat však nemělo visící uši. Nepomohlo ani zpětné křížení s francouzským beranem, proto de Cock začal používat při křížení anglické berany. Ve vrhu se rodilo mnoho mláďat s jedím visícím ouškem. Po dvanácti letech šlechtěni se mu to podařilo roku 1964, kdy předvedl zakrslé berany na výstavě v s´Hertogenboschi. Ve stejném roce byli uznáni jako samostatné plemeno.
U nás jej poprvé vyšlechtil a vystavil Jiří Schönfelder v r. 1976, avšak píše o nich už ing. Václav Kálal v knize ABC - králíkáře z roku 1939. Uvádí, že jsou chováni v různých barevných rázech a v hmotnosti.
Tento králík s ušima svěšenýma podél hlavy patří mezi zakrslá plemena. Jeho hmotnst je do 2 kg, ideálně 1.75 kg. Má zavalité, krátké tělo bez zřetelného krku. Končetiny jsou středně dlouhé , velmi silné.Hlava je výrazně široká v celém profilu, s výrazným čelem, tzv. klabonosá. Oči jsou výrazné a mírně vystouplé.Uši přiléhají co nejtěsněji k hlavě a jejich otvory jsou k ní obráceny. U hlavy( kořene) vytváří výrazné hrboly, tzv. korunky.Srst je hustá, dlouhá 2-2.5 cm.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mássi Mássi | 19. ledna 2011 v 17:14 | Reagovat

Ty fotečky jsou pěknnnééééé".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama